Elasticsearch & Kibana

Zbudowane na bazie open source umożliwiają obsługę tak wielu przypadków analizy danych, że może ograniczyć Cię tylko Twoja wyobraźnia. Analiza logów (logi to nie tylko "komputery"), danych biznesowych, wizualizacja danych, wyszkukiwanie informacji, zarządzanie bezpieczeństwem - rezultaty tych analiz dostępne w sekundy!
Kibna & Elasticsearch słyną z szybkości działania. Trudno znaleźć na rynku system który oferuje tak wiele w tak intuicyjnej formie. Większość z tych funkcji jest dostępna w bezpłatnej edycji. Jeśli zastanawiasz się nad uruchomieniem firmowego BI a projekt chcesz zrealizować szybko i niskim budżetem - pomyśl o Elastic. To perfekcyjne narzędzie zarówno dla Biznesu jak i działów IT.

 

Pentaho

Kompleksowa platforma spełniająca wszystkie wymagania związane z integracją danych. Intuicyjny interfejs graficzny typu „przeciągnij i upuść”
upraszcza tworzenie potoków i transformacji danych. Ekosytem Pentaho składa się z wielu modułów wykorzystywanych w procesie pozyskania, przygotowania i raportowania informacji. Najważniejsze z tych modułów to Pentaho Data Integration (ETL), Report Designer (generowanie statycznych i dynamicznych raportów), Business Analytics Platform.

Trudno wyobrazić sobie zadanie którego te narzędzia nie potrafią wykonać. Jeśli dodamy do tego ich stabilność, zdolność do przetwarzania praktycznie nieskończenie dużych wolumenów danych i prostotę tworzenia docelowych rozwiązań - jest to szwajcarski scyzoryk którego potrzebujesz w firmie.

 

Fat-Free Framework

Fat-Free umożliwia szybkie zbudowanie aplikacji w języku PHP. W odróżnieniu od innych, przerośniętych i skomplikowanych framework'ow, F3 posiada wszystko to czego trzeba i ani linii zbędnego kodu więcej. Nie wymaga złożonej konfiguracji. Brak zawiłych struktur katalogów. Po prostu fat-free. F3 obsługuje zarówno bazy danych SQL, jak i NoSQL: MySQL, SQLite, MSSQL / Sybase, PostgreSQL, DB2 i MongoDB.

 

 

Weka

Weka to zbiór algorytmów uczenia maszynowego do zadań eksploracji danych. Zawiera narzędzia do przygotowania danych, klasyfikacji, regresji, grupowania, eksploracji reguł asocjacyjnych i wizualizacji. A mówiąc przystępniej; jęśli szukasz odpowiedzi na jedno z następujących pytań „-Którzy z naszych klientów odpowiedzą na naszą ofertę?”,  „-Jak często  dany klient skorzysta z usługi?”, "-Co jeszcze kupują klienci którzy kupują produkt A?", "-Czy nasi klienci tworzą grupy lub segmenty? Weka może odpowiedzieć na takie pytanie.

 

Orange Data Mining

Orange to pakiet oprogramowania do programowania wizualnego oparty na komponentach do wizualizacji danych, uczenia maszynowego, eksploracji danych i analizy danych. Komponenty Orange nazywane są widżetami i obejmują zarówno prostą wizualizację danych, wybór podzbiorów i wstępne przetwarzanie, jak i empiryczną ocenę algorytmów uczenia się i modelowanie predykcyjne.

Programowanie wizualne jest realizowane za pomocą interfejsu, w którym tworzone są przepływy pracy poprzez łączenie wstępnie zdefiniowanych lub zaprojektowanych przez użytkownika widżetów, podczas gdy zaawansowani użytkownicy mogą używać Orange jako biblioteki Pythona do manipulacji danymi i modyfikacji widżetów.

 

Python

Python to język wysokiego poziomu, który charakteryzuje się bardzo prostą składnią. Jest językiem o bardzo szerokim zastosowaniu, pozwalającym na napisanie dosłownie wszystkiego przy użyciu odpowiednich bibliotek lub frameworków. Python jest też często używany jako język skryptowy w aplikacjach napisanych w innych językach; np. bardzo łatwo możemy rozszerzyć możliwości Pentaho wstawiając odpowiedni skrypt napisany w Python'ie. Trzeba podkreślić również fakt, że środowisko Python jest banalnie proste do instalacji a rozszerzanie możliwości przez dodatkowe biblioteki błyskawicznie szybkie i nie absorbujące użytkownika.

 

Oracle APEX

Czym jest Oracle APEX? Oracle Application Express (APEX) to platforma programistyczna "low code", która umożliwia tworzenie skalowalnych, bezpiecznych aplikacji dla przedsiębiorstw które można wdrażać w dowolnym miejscu i czasie - jednym przyciskiem.

 

Neo4j

Neo4j to natywna baza danych grafów, zbudowana od podstaw w celu wykorzystania nie tylko danych, ale także relacji między nimi. Neo4j łączy dane w stanie, w jakim są przechowywane, umożliwiając zapytania nigdy wcześniej nie do wyborażenia, z prędkościami, które nigdy nie wydawały się możliwe. W przeciwieństwie do tradycyjnych baz danych, które porządkują dane w wierszach, kolumnach i tabelach, Neo4j ma elastyczną strukturę zdefiniowaną przez przechowywane relacje między rekordami danych.

 

JasperReports

JasperReports to narzędzia do łatwego tworzenia szablonów raportów i innych dokumentów które mogą być później udostępnione w postaci różnych formatów (PDF, HTML, XLSX, RTF, CSV, HML, ODT) poprzez serwer dla aplikacji lub działać jako centralne centrum informacyjne dla firmy.
JasperReports Server jest zoptymalizowany do udostępniania, zabezpieczania i centralnego zarządzania raportami Jaspersoft i widokami analitycznymi.

Camunda

Ja piszą o sobie sami: Automate Any Process, Anywhere. Każda organizacja ma jakiś system. Nie, nie chodzi o „system informatyczny” ale model który opisuje przepływ aktywności, informacji i procesów decyzyjnych. Sekwencja kroków która wykonana konsekwentnie w efekcie przynosi wynik – tak w biznesie jak i w życiu. Uzyskany rezultat zależy od systemu. Camunda pomoże Ci go zorganizować, zarządzać zadaniami, mierzyć efektywność, optymalizować działania.