"Potrzebuję szybszego komputera!"

Wszyscy przechodziliśmy przez to wiele razy. Ty lub Twój analityk pracujecie z plikami Excel'a i im więcej danych, tym większe pliki, tym wolniej działa komputer. W końcu dochodzisz do momentu gdzie zrobienie dalszych rzeczy jest po prostu niemożliwe. Zaczynasz szukać kompromisów co możesz uzyskać z danych które masz, bo wiesz że zrobienie tego co chcesz z tak dużymi plikami jest po prostu niemożliwe.

Nie tylko Ty masz ten problem. W większości firm "big data" to naprawdę pliki Excela. Jednak mamy na to rozwiązanie. Nie musisz rezygnować z Excela całkowicie - ta aplikacja ma swoje miejsce w firmie. Używaj jej jednak w tym celu, do jakiego została przeznaczona.

Jak można inaczej? Zacznij używać aplikacji ETL. Narzędzia ETL są znacznie łatwiejsze, szybsze w porównaniu z tradycyjnymi narzędziami. W ETL używasz graficznego interfejsu a rozwiązanie budujesz układając klocki na ekranie. Bardzo często nie potrzebujesz znać żadnego języka programowania (niemożliwe w MS Excel). A teraz najlepsze; te narzedzia są często na licencji Open Source i możesz je używać bez inwestycji w sprzęt i oprogramowanie. Skontaktuj się z nami - pomożemy Ci uruchomić je w firmie.

"Mamy za dużo danych by sobie z nimi poradzić"

W dzisiejszych czasach każdy system czy aplikacja w firmie produkują dane a pracownicy i manadżerowie są często przytłoczeni ich ilością. Potrzebny są rozwiązania które automatyzują proces zbierania, porządkowania i przetwarzania informacji. Ręczne wykonanie tego procesu jest o wiele zbyt czasochłonne i niepotrzebne w dzisiejszym środowisku. Ale nie tylko. Często wyłowienie potrzebnych informacji z tak dużych zbiorów jest po prostu niemożliwe, wiec firma analizuje tylko mały fragment danych. Automatyzacja procesu pozwoli pracownikom lepiej wykorzystać czas poświęcony na przetwarzanie danych - niech komputery wykonują tę robotę, Ty skup się na działaniu.

"Ręcznie tworzę wykresy - to wymaga duuużo czasu!"

Aby zrozumieć i mieć wpływ, dane często muszą być wizualnie prezentowane na diagramach lub wykresach. Chociaż prezentacje te są niezwykle przydatne, trudno jest je zbudować ręcznie.
Poświęcenie czasu na pobranie informacji z wielu obszarów, przetworzenie ich i zbudowanie raportu lub wykresu jest frustrujące i czasochłonne. Odpowiednie systemy umożliwiają tworzenie raportów jednym kliknięciem nie są poza Twoim zasięgiem.
Pracownicy i decydenci będą mieli dostęp do potrzebnych im informacji w czasie rzeczywistym w atrakcyjnej i poznawczej formie.

"Moje dane są w tak wielu różnych miejscach"

By wykonać jakąś analizę lub przygotować raport musisz pozyskać dane z wielu, niepowiązanych źródeł. Różne elementy danych są często przechowywane w różnych systemach. Dane mają też różne formaty i są często nieuporządkowene, "zanieczyszczone". Ręczne łączenie danych jest czasochłonne i ogranicza wgląd we właściwe informacje i wnioski. Umożliwiamy łączenie takich danych i ich porządkowanie.

"Nie stać mnie na zatrudnienie analityka"

A może nie powinieneś? Choć współczesne narzędzia są dużo łatwiejsze w użyciu niż było to jeszcze dekadę temu, ciągle wymagają bazowych znajomości pracy z danymi.
Przy bardziej zaawansowanych analizach potrzebna będzie umiejętność własciwego modelowania danych, znajomość SQL czy Jawy, wiedza na temat typów danych. Często zlecenie tej pracy zewnętrznym specjalistom będzie tańsze a uzyskane rezultaty bardziej profesjonalny niż produkcje in-house.